Dat is een complexe vraag! Niets zo ingewikkeld in onze branche dan muziek.
Om het kort te schetsen zijn er 3 mogelijkheden:
- U wil populaire muziek gebruiken die u kent van radio en TV. Dit kan maar doorgaans is dit heel duur en het kan maanden duren vooraleer er een toestemming komt van de componist en uitvoerder.
- Meestal wordt er geopteerd voor illustratie muziek. Een heel uitgebreide bibliotheek van niet-commerciële muziek waarbij de rechten worden geïnd door Sabam. Vrij doorzichtige prijzen die enkel wijzigen afhankelijk van het gebruik (televisie, intern, web, …).
- Verder werken we ook vaak samen met componisten die een muziekstuk maken die speciaal voor uw productie wordt gecomponeerd. Het grote voordeel hiervan is dat u eigenaar wordt van deze muziek en de film kunt gebruiken waar, wanneer en hoelang u zelf wil.
Uiteraard begeleiden we u in deze keuze en wegen we de voor- en nadelen telkens grondig af.